Nowości


Uroczystości 2017/18

Uroczystości 2017/18

Uroczystości 2017/2018 r.
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 

Festyn Rodzinny "Z rodziną na dobre i złe"
 
 
12

Rocznica Konstytucji 3-Maja

 

12  kwietnia 2018 r.

12 kwietnia 2018 r. po raz kolejny uczciliśmy w naszej szkole pamięć ofiar zbrodni katyńskiej dokonanej w 1940 r. przez władze ZSRR na narodzie polskim. Zbrodnia katyńska to skrytobójczy mord dokonany na polskich oficerach, urzędnikach administracji państwowej, lekarzach, naukowcach, duchownych.Zostali oni zabici pojedynczym strzałem w tył głowy, a następnie zakopani bezimiennie w masowych dołach cmentarnych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscowościach ZSSR.

Uczniowie kl. VI i VII pod opieką p. Alicji Trockiej przygotowali uroczystą akademię przepojoną uczuciami patriotyzmu i hołdu składanego zamordowanym Polakom.

Następnie p. Dyrektor w swoim przemówieniu, powołując się na sekwencję z części artystycznej, podkreśliła, iż: „Naszym zadaniem jest pamięć o tych, którzy zginęli, o ich bólu, o dramacie całego narodu”.

 
 

8 marca - wizyta J.E. Biskupa ełckiego Jerzego Mazura

Uroczyste przywitanie Księdza Biskupa Jerzego Mazura przy wtórze pieśni religijnej „Ten dzień dał nam Pan” zaintonowanej przez uczniów naszej szkoły wprowadziło wzruszający i podniosły nastrój wśród wszystkich zebranych. Uśmiechnięty Ksiądz Biskup witał nas gestem, słowem, uściskiem dłoni.

Na początku tego niezwykłego spotkania, słowa powitania wygłosiłą p. Teresa Kozłowska, proboszcz naszej parafii - ks. prałat Wacław Iżbicki oraz przedstawicielki uczniów. Po przywitaniu odbył się spektakl ( w wykonaniu uczniów klas V-VII) przedstawiający życie i śmierć św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy Ks. Biskupa z uczniami, wspólny dialog rozweselił wszystkich, Ksiądz  Biskup skierował do zebranych słowa wsparcia i radosnego przesłania Słowa Bożego ze szczególnym podkreśleniem historii niezwykłego życia św. Stanisława Kostki, jako wzoru godnego naśladowanie również w naszych czasach. Dziękując za możliwość  spotkania się w naszej szkole J.E. wyraził wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

P. Teresa Kozłowska w imieniu całej społeczności szkolnej, podziękowała ks. Biskupowi i zaproszonym Gościom za przybycie, za poświęcony czas, za życzliwość i wyjątkową atmosferę, w której przebiegało całe spotkanie. Uczniowie podziękowali za słowo skierowane do nich, wręczyli Jego Ekscelencji słodki upominek oraz przekazali pieniądze z przeprowadzonej akcji charytatywnej przeznaczone na pomoc dzieciom w ogarniętej wojną Syrii.

Na zakończenie wizyty Ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz rodzicami. Mamy nadzieję, że pobyt J.E. Ks. Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także w  naszych sercach i w pamięci jako niezwykła wizyta. Cieszymy się z tych odwiedzin i życzymy J.E. Ks. Biskupowi Jerzemu Mazurowi wielu Łask Bożych w pracy duszpasterskiej w naszej Diecezji.

 

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to uroczystość niezwykła. To dzień pełen uśmiechów, czasem nawet łez, ale tylko tych ze wzruszenia i radości. Tego  dnia pani Dyrektor przywitała ciepłymi słowami wszystkich przybyłych gości. Złożyła serdeczne życzenia babciom i dziadkom oraz zaprosiła na program artystyczny, przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego,pierwszo- i trzecioklasistów. Uczniowie przebrani za miesiącezłożyły swoim znamienitym gościom życzenia w formie wierszy i piosenek. Po czym wręczyły dziadkom i babciomwłasnoręcznie wykonane prezenty i przepiękne laurki.

Po części artystycznej wnuczęta zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Wokół pięknie udekorowanego stołu, pełnego smacznych ciast i ciasteczek, odbywały się miłe rozmowy. Serdecznościom nie było końca.

Mamy nadzieję, że po uroczystości babcie i dziadkowie będą długo wspominać te chwile, kiedy podziwiały występy swoich pociech. Na pewno zapamiętają je nasi mali artyści, którzy z przejęciem odtwarzali swoje role, widząc czcigodnych gości ze wzruszeniem odbierających czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Aneta Zarzecka

 
 

Choinka 2018 r.

 

Wigilia 2017

 

Andrzejki 2017

 

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 
Copyright (c)2011 Szkoła Podstawowa im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich