Nowości


XI Rocznica

XI Rocznica nadania imienia szkole

W dniu 6 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce po Suwalszczyźnie pod hasłem „Szlakiem kardynała Stefana Wyszyńskiego”. W ten sposób obchodziliśmy Święto Szkoły związane z XI rocznicą nadania imienia szkole.

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt na Szlaku Bajkowym w Sejnach. Dzieci i młodzież, zwiedzając Miasteczko Sekretnych Uliczek, zapoznali się z historią i kulturą Sejn. Następnie udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach. Miejsce to jest związane z patronem naszej szkoły, gdyż prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński, przy współudziale metropolity krakowskiego, kardynała Karola Wojtyły 7 września 1975 r. dokonał aktu koronacji cudownej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem czczonej po dzień dzisiejszy.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Klasztoru Pokamedulskiego w Wigrach. Wyróżnia się on bogatym wystrojem wnętrza w stylu barokowym. Na terenie klasztoru znajdują się Kaplica Papieska i pomieszczenia, w których przebywał w 1999 r. Święty Jan Paweł II – ówczesny Papież.

Później pojechaliśmy do Muzeum Wigier im. Alfreda Lityńskiego w Starym Folwarku. W muzeum znajduje się stała ekspozycja, prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska i ekosystemy lądowe Wigierskiego Parku Narodowego.

Na zakończenie wycieczki wstąpiliśmy do McDonald’s w Suwałkach. Po zjedzeniu posiłku wróciliśmy do szkoły. Wszyscy mile wspominamy ten wyjazd. Czekamy na równie ciekawe wycieczki związane z naszym Patronem.

Opracowała: Alicja Trocka


Copyright (c)2011 Szkoła Podstawowa im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich