Nowości


R.szk. 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016

30 maja - Warszawa
Pora na wycieczkę - wczesnym porankiem udaliśmy się do naszej stolicy. Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą, aczkolwiek upał sięgał prawie 30 stopni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Zamku Królewskim - podziwialiśmy wspaniałe komnaty, malarstwo mistrza Matejki. Potem dotarliśmy na ulicę J.P. Woronicza do gmachu TVP. Zwiedziliśmy m.in. studia, w których powstają takie programy, jak "Pytanie na śniadanie", "Jaka to melodia" i inne. Spotkaliśmy wiele znanych z TV osób. Po wizycie w telewizji udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na zakończenie czekał na nas seans w kinie 6D w jednej z warszawskich galerii.


Dnia 8 czerwca odbył się w Żarnowie XX konkurs pod hasłem „Wszystko wiem” o miano Małego Omnibusa Gminy Augustów. Brały w nim udział dzieci: Kacper Masłowski z oddziału przedszkolnego – zajął I-sze miejsce; Antoni Giczewski z klasy II – zajął miejsce II-gie, Gabriel Daraszkiewicz z klasy III – miejsce trzecie. Gratulujemy!

 


25 maja - Festyn Rodzinny
W dniu dzisiejszym w progi naszej szkoły zawitały rodziny. Obchodziliśmy święto mam, tatusiów, i oczywiście, wszystkich dzieci.
Uroczystość rozpoczęła się od wspaniale przygotowanego przedstawienia teatralnego "Calineczka" w wykonaniu uczniów klas 0-III.
Po występach artystycznych wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym rozpoczęły się turnieje, gry, zabawy i różne konkurencje sportowe, w których rywalizowały ze sobą całe rodziny. Największym powodzeniem cieszyły się konkurencje sportowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział.


 


Uwaga!!!
Prezentacja wykonana w ramach projektu "W barwach biało-czerwonych" znajduje się pod adresem:
http://www.spjablonskie.ehost.pl/web_documents/prezentacja_sp_jab_onskie.ppt

5 maja
Obchody 225 Rocznicy Konstytucji 3 Maja
Klasa czwarta przedstawiła nam dzisiaj sejmik uczniowski przypominający bardzo ważny akt w dziejach historii Polski - uchwalenie pierwszej konstytucji w dziejach naszego narodu. Uroczystość szkolna miała bardzo podniosły charakter - z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, odśpiewany został hymn państwowy, p. Dyrektor wygłosiła przemówienie, a na zakończenie obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację podsumowującą to niezwykle doniosłe wydarzenie.

29 kwietnia
Obchody Dnia Ziemi

O Ziemię należy dbać przez cały rok - nie tylko od jej Święta. Aby o tym przypomnieć - uczniowie klasy szóstej zabrali nas do ŚMIECIOLANDII - krainy z roku 2063, całkowicie zniszczonej przez ludzi. Widok, jaki ukazał się na scenie wywołał wielkie wrażenie (miejmy nadzieję, że niezapomniane) i uzmysłowił widzom, iż bezmyślne zaśmiecanie naszej planety stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla nas wszystkich.
27 kwietnia
Gminny Przeląd Muzyczny "Piosenki Ludowej"
Konkurs został zorganizowany prze Centrum Kultury Gminy Augustów w Żarnowie. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwa zespoły oraz solista.
Zespół reprezentujący klasy 0-III zajął I-sze miejsce w swojej kategorii, również miejsce I-sze zdobyli reprezentaci w kategorii klas starszych. Dawid Kuprewicz z klasy V zajął miejsce II-gie w gronie solistów. Zwycięzcom, jak i ich opiekunom (panie: E.Złotkowska, M.Siedlecka oraz A.Kotarska) serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
21 kwietnia
Koncertowa lekcja muzyki

Na zaproszenie p. Aliny Kotarskiej odwiedzili nas  uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Augustowie wraz z opiekunami. Mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu na różne instrumenty, m.in. klarnety, gitarę, skrzypce, pianino. Oprócz tego młodzi muzycy opowiedzieli o właściwościach instrumentów na których grają, ich budowie, pochodzeniu, wykorzystaniu w zespole orkiestrowym. 

Modernizacja oddziału przedszkolnego

Oddział przedszkolny, funkcjonujący przy naszej szkole, został w minionym roku doposażony w ramach Poddziałania 9.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Więcej...

        

15 kwietnia
1050 Rocznica Chrztu Polski

Tę niezwykłą okazję uczciliśmy w naszej szkole uroczystym apelem przygotowanym przez uczniów klasy piątej (pod opieką p. Trockiej). Na początek usłysześlimy krótki rys historyczny obrazujący okoliczności, w jakich doszło do przyjęcia chrześcijaństwa przez państwo polskie. Następnie uczniowie przedstawili inscenizację pokazującą, w jaki sposób odbył się chrzest księcia Mieszka I.

8 kwietnia
Dzisiaj uczciliśmy 76. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie klas czwartej i szóstej przygotowali wzruszający apel ku czci pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych miejscach kaźni polskich żołnierzy. Na zakończenie uroczystości zostały zapalone znicze oraz złożona wiązanka pod Dębem Pamięci i tablicą pamiątkową poświęconą porucznikowi pilotowi Zenonowi Milanowskiemu, bohaterowi katynskiemu naszej szkoły.
Więcej informacji o naszym bohaterze w zakładce - Katyń, ocalić od zapomnienia..


 
       

21 marca
Dzisiaj powitaliśmy I-szy dzień wiosny. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie  przebrania dla jednej osoby, która  miała wystąpić jako Marzanna. Następnie odbył się konkurs na najbardziej oryginalnie i pomysłowo"wystrojoną" postać. Okazało się, że  stroje reprezentantów każdej klasy zasłużyły na wyrazy uznania i nagrody. Po pokazie Marzann, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przedstawili w formie prezentacji multimedilnej historię ludowych obrzędów powitania nadchodzącej wiosny.

Finał Regionalnego Konkursu Matematycznego „Z Szóstką na 6”

Patronat nad Regionalnym Konkursem Matematycznym „Z Szóstką na 6” (organizowanym przez Szkołę Podstawową im. A. Kujałowicz w Suwałkach) sprawują: Podlaski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Suwałki oraz Starosta Suwalski. Pośród blisko 60 uczestników zmagań matematycznych, uczeń klasy VI naszej szkoły – Jakub Zawieja - zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy tak wysokiego osiągnięcia!!! 


 


Na zakończenie I-szego półrocza ukazał się kolejny numer naszej gazetki "Szkolne Zwierciadło".
W numerze, m.in. najciekawsze wydarzenia z życia naszej szkoły oraz lista najlepszych uczniów. Zachęcamy do lektury!


5 grudnia

„Spotkanie z książką” - pod takim hasłem przeprowadziliśmy  w naszej szkole I edycję akcji mającej na celu propagowanie czytania literatury dziecięcej przez dorosłych dla dzieci. W/w działania są w naszej placówce częścią ogólnopolskiego  projektu „Książki naszych marzeń”. Wyniki badań wskazują na to, iż dzieci, które słuchają w dzieciństwie czytania głośnego rodziców,  wykazują znacznie większą chęć do samodzielnego
czytania książek. Więcej...
 
26 listopada
Wieczór andrzejkowy, obchodzony zazwyczaj 29 listopada, w tym roku w naszej szkole przyjął formę Andrzejkowych Wróżb oraz balu przebierańców połączonego z konkursem na najbardziej oryginalne przebranie. Wróżki z klas V-VI przygotowały na tę okazję specjalne atrakcje. Każdy mógł "poznać swoją przyszłość" dzięki wróżbom z kubeczków, lania wosku, losowania karteczek z imionami przyszłych partnerów, nazwami zawodów, itp. 25 listopada
Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. W dniu dzisiejszym pierwszaki przystąpiły do ślubowania. na początku uczniowie zaprentowali, to czego już nauczyli się w czasie krótkiego pobytu w naszej szkole. Usłyszeliśmy przepiękne wykonania piosenek i wierszy. Pierwszacy wykazali się też wiadomościami dotyczącymi życia szkolnego oraz przepisów ruchu drogowego. Po tej prezentacji uczniowie uroczyście ślubowali przed sztandarem szkoły, po czym pani Dyrektor dużyym ołówkiem dokonała pasowania każdego dziecka na ucznia szkoły podstawowej. każdy pierwszak pozostawił odcisk swojego palca na akcie ślubowania i otrzymał pamiątkowy dyplom.

9 listopada - obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie klas młodszych przygotowali piękną inscenizację słowno-muzyczną obrazującą drogę Polaków do odzyskania wolności po 123 latach zaborów.

28 października - Strażacy
w szkole!

Nagle pojawił się gęsty dym  na korytarzu naszej szkoły. Nauczyciele  powiadomili dyrekcję o zagrożeniu, natychmiast przystąpiono do   ewakuacji    uczniów z budynku. To  na szczęście  nie  był  prawdziwy pożar,  ale  ćwiczenia, jakie  zorganizowali strażacy z OSP w Jabłońskich, OSP w Topiłówce oraz Powiatowej Straży Pożarnej w Augustowie. Więcej...

XI Rocznica nadania imienia szkole

W dniu 6 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce po Suwalszczyźnie pod hasłem „Szlakiem kardynała Stefana Wyszyńskiego”. W ten sposób obchodziliśmy Święto Szkoły związane z XI rocznicą nadania imienia szkole.Więcej1 października 2015 r.
W dniu dzisiejszym zaszczyciła nas swoją obecnością augustowska poetka, pisarka, animatorka kultury, wieloletnia bibliotekarka Biblioteki Pedagogicznej - pani Józefa Drozdowska. Poetka spotkała sie z uczniami naszej szkoły i zaprezentowała swoje najpiękniejsze wiersze poświęcone dzieciom, przyrodzie, życiu na wsi dawnej i współczesnej oraz wielkim wydarzeniom z życia naszego kraju. Twórczość Pani Józefy wywarła duże wrażenie na naszych uczniach, zwłaszcza duże zainteresowanie wzbudziły wiersze o domowych pupilach. Poetka podarowała kilka egzemplerzy swoich książek naszej bibliotece szkolnej.

 
    30 marca 
Spotkanie

z pisarzem

Spotkanie zostało zorganizowane przez augustowski oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w ramach projektu „A właśnie, że czytam!” sfinansowanego przez Fundację PZU.

Dzisiaj gościliśmy w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie. Zawitaliśmy tutaj, aby spotkać się z panem Dariuszem Rekoszem – popularnym twórcą powieści detektywistycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pan Dariusz jest autorem takich serii, jak „Mors, Pinky i ….” (motywem przewodnim są przygody pary szkolnych detektywów), „Czarny Maciek i …”, „Detektywów para Maciek i Barbara”, a także wielu książek poza seriami np. „Tajemnica starej dzwonnicy”, „Pocztówka z Toronto”, „Skarb królów”, a także słuchowisk radiowych, poradników dotyczących piłki nożnej. Wiele jego książek ukazało się w postaci audiobooków.
  Więcej...

Copyright (c)2011 Szkoła Podstawowa im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich