Nowości


Książki Naszych Marzeń

Książki Naszych Marzeń W zakresie działań programu "Książki naszych marzeń" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskich wyborach najbardziej populartnych książek. Tytuły zostały wybrane w tajnym glosowaniu i stały się podstawą do stworzenia listy zakupów w ramach programu ministerialnego.


Sprawozdanie z Ogólnopolskich Wyborów Książek Marzeń.docx
Spotkanie z poetką i pisarką p. Józefą Drozdowską

 

1 października 2015 r.
W dniu dzisiejszym zaszczyciła nas swoją obecnością augustowska poetka, pisarka, animatorka kultury, wieloletnia bibliotekarka Biblioteki Pedagogicznej - pani Józefa Drozdowska. Poetka spotkała sie z uczniami naszej szkoły i zaprezentowała swoje najpiękniejsze wiersze poświęcone dzieciom, przyrodzie, życiu na wsi dawnej i współczesnej oraz wielkim wydarzeniom z życia naszego kraju. Twórczość Pani Józefy wywarła duże wrażenie na naszych uczniach, zwłaszcza duże zainteresowanie wzbudziły wiersze o domowych pupilach. Poetka podarowała kilka egzemplerzy swoich książek naszej bibliotece szkolnej.

Spotkanie z książką 5 grudnia 2015 r.

5 grudnia

"Spotkanie z książką" - edycja grudniowa 2015 r.

„Spotkanie z książką” - pod takim hasłem przeprowadziliśmy  w naszej szkole I edycję akcji mającej na celu propagowanie czytania literatury dziecięcej przez dorosłych dla dzieci. W/w działania są w naszej placówce częścią ogólnopolskiego  projektu „Książki naszych marzeń”. Wyniki badań wskazują na to, iż dzieci, które słuchają w dzieciństwie czytania głośnego rodziców,  wykazują znacznie większą chęć do samodzielnego czytania książek.

Tym razem w rolę lektorów wcielili się rodzice. W ich interpretacji uczniowie mogli usłyszeć fragmenty książki Carlo Collodiego pt. „Pinokio”. Dodatkową atrakcją tego spotkania był spektakl prezentujący losy głównego bohatera lektury –Pinokia w wykonaniu uczniów kl. IV – VI.

Zarówno głośne czytanie lektury, jak i inscenizacja cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli. Mamy nadzieję, że jest  to dobry krok w kierunku rozbudzania chęci czytania książek przez najmłodszych.

 
12


Gminny Turniej znajomości baśni i legend "Baśniożercy" SP Rutki 2016

Gminna Biblioteka Publiczna o. w Rutkach zorganizowała konkuras znajomości baśni i legend, zarówno tych znaych na całym świecie, jak i dotyczących naszego regionu. Reprezentnci naszej szkoły: Agnieszka Kotarska i Dawid Kuprewicz zajęli w tych zmaganiach III miejsce. Gratulujemy!!!

 

 
12
Copyright (c)2011 Szkoła Podstawowa im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich