Nowości


Archiwum r. 2018/2019

Archiwum r. 2018/2019


Uroczyste rozpoczęcie r.szk. 2018/2019
Witamy nowy rok szkolny.
Pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej, uczniom, pracownikom szkoły życzymy jak największych sukcesów, satysfakcji z osiągnięć i wyłącznie radosnych chwil!

 

7 września 2018 r.
Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. Tegoroczny Marsz odbył się pod hasłem "Przez Sybir do Niepodległej". 

W ten sposób utrwalana jest pamięć o tragicznych losach obywateli polskich zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX w. Marsz jest żywym znakiem pamięci polskiej Golgoty Wschodu.

  
5 października
Święto Szkoły
To już XIV rocznica nadania naszej szkole imienia Stefana kardynała Wyszynskiego.
W tym roku naszej pracy patronuje III-cie przykazanie ks. kardynała: "Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. Jednocz sercem i słowem". Więcej...

 

26 września
Dzisiaj odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.
Ślubowanie - ten ważny moment w zyciu każdego ucznia - poprzedziła część artystyczna, w czasie której prezentowane były wiadomości i umiejętności. Były również piosenki, wiersze i taniec. Wszystkich zaskoczyła piosenka w języku angielskim. Na zakończenie uczeń otrzymał dyplom oraz upominki od kolegów, koleżanek i Rady Rodziców.
 
 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania nauczycielki naszej szkoły zostały odznaczone "Medalem Komisji Edukacji Narodowej" przyznawanym przez Ministra Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych znalazły się panie: Teresa Kozłowska, Alicja Trocka, Elżbieta Złotkowska, Marzenna Siedlecka, Halina Masztalerz. Uroczystość dekoracji odbyła się 12 października w Państwowej Szkole Muzycznej w Suwałkach, z udziałem ministra Jarosława Zielińskiego, przedstawicieli władz wojewódzkich, miejskich, kościelnych, Kuratora Oświaty.
Nagrodzonym  serdecznie gratulujemy i w ich imieniu składamy podziękowania p. Dyrektor za docenienie pracy naszych pedagogów i nominowanie do odznaczenia.

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
 19.10.2018 r. - spotkanie autorskie ze znanym  twórcą literatury dziecięcej p. Rafałem Witkiem.
Zajęcia odbyły się w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie.
Spotkanie zorganizowało Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie w ramach projektu "A właśnie, że czytam!" współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. /Halina Masztalerz/24 października 2018 r. Uczniowie naszej szkoły po raz  kolejny wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: „Wiersze i wierszyki łamiące języki”. Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, dbałość o kulturę słowa i poprawną wymowę oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień recytatorskich.

Troje naszych uczniów uplasowało się na czołowych miejscach. Kacper Masłowski zajął III miejsce w kategorii kl. I – II, Milena Kotarska zajęła III miejsce w kategorii kl. V – VI, zaś Sebastian Galicki zajął I miejsce w grupie uczniów kl. VII – VIII. Gratulacje!Gminny Konkurs Recytatorski

„Pamięci św. Jana Pawła II”

 26 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie odbył się XVIII Gminny Konkurs Recytatorski „Pamięci św. Jana Pawła II”. Nasza szkołę reprezentowali w tym konkursie Dawid Kuprewicz z kl. VII, recytując wiersz „Późniejsze rozpamiętywanie spotkania” oraz Jakub Zawieja z kl. VIII, deklamując fragmenty prozy Jana Pawła II z książki „Przekroczyć próg nadziei”. Dawid zajął I miejsce, zaś Kuba uzyskał wyróżnienie. Gratulacje!!!Dnia 6 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstrukcyjną Rekonstrukto, która zaprezentowała pokaz pt. „Ku Niepodległej”. Prowadzący przybliżyli uczniom historię Polski od czasów zaborów do odzyskania niepodległości. Podczas omawiania powstań narodowych: kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego i czasów I wojny światowej były prezentowane elementy umundurowania różnych formacji wojskowych i powstańczych oraz różnych rodzajów broni.Grupa rekonstrukcyjna nawiązała do rolimarszałka Józefa Piłsudskiego i jego legionów w drodze do odzyskania niepodległości. Uczniowie mogli przebrać się w stroje z omawianych okresów historycznych oraz zobaczyć z bliska przywiezione eksponaty. Była to ciekawa lekcja historii nawiązująca do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości./Alicja Trocka/

 
  

09.11. 2018 r.
 Uroczyste obchody100-lecia Odzyskania Niepodległości
Dzisiaj wraz ze szkołami w całym kraju świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


29 listopada
"Na świętego Andrzeja z wróżby pannom nadzieja" - aby tradycji stało się zadość Samorząd Uczniowski przygotował wiele andrzejkowych atrakcji. Przy pomocy wróżek można było odgadnąć imię przyszłegom męża (żony), nazwę zawodu, liczbę potomstwa, stan majątkowy oraz rozmaite niespodzianki, jakie ewentualnie czekają na nas w przyszłości.
Na uczestników zabawy czekały też słodkości przygotowane przez uczniów i rodziców w ramach kiermaszu ciast i ciasteczek. Dochód ze sprzedaży wypieków został przeznaczony na cele charytatywne. Imprezę zakończyły tańce i konkursy.
 

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Uczniowie w naszej szkole są pełni pasji i zaangażowania. Często kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym jak i samym sobie.

Wolontariat również rozwija wśród młodzieży postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego.Więcej...


6 grudnia - Mikołajki
Dzisiaj zawiatał do nas długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj ze swoją świtą i ogromnym  workiem prezentów.
Zapanował radosny nastrój w całej szkole - wszyscy zostali obficie obdarowani fantastycznymi prezentami.


21 grudnia
Kontynuujemy cykl popularyzujący  czytelnictwo „Spotkanie z Książką”. Dzisiaj po raz czwarty zebraliśmy się, aby posłuchać pięknie odczytanych fragmentów opowiadania i obejrzeć przedstawienie oparte na jego motywach. Więcej...
 


21 grudnia

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.
12 stycznia
Zgodnie z tradycją społeczność naszej szkoły spotkała się na wspólnej zabawie. Uczniowie klas IV-VIII pod opieką p. Aliny Kotarskiej przygotowali jasełka przeplatane przepięknymi kolędami. Tańce i konkursy poprowadził specjalnie zaproszony DJ. Na zakończenie pojawił się Mikołaj, który rozdał prezenty-niespodzianki. Zdjęcia...
17.01.2019 r.
VII Przegląd Kolęd i Pastorałek

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w corocznym konkursie organizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotekę w Żarnowie. W kategorii klas młodszych I-sze miejsce zajął Kacper Masłowski (solista), natomiast duet Amelia Giczewska i Zofia Kotarska zdobył miejsce III-cie. Zespół uczniów klas 0-II zajął miejsce II-gie. W grupie klas IV-VI Julia Kondracka zajęła II-gie miejsce (solistka), duet Wioletta Zysko i Antoni Giczewski - również miejsce drugie.
W kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum - zespół naszej szkoły wywalczył miejsce II-gie, natomiast indywidualnie Natalia Harasim zajęła miejsce III-cie.


18 stycznia

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych

i najmilszych dni w roku. Upamiętniliśmy te wydarzenia goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Dzieci z najmłodszych klas, pod opieką pań Elżbiety Złotkowskiej i Marzenny Siedleckiej, przygotowały   wspaniałe   występy   artystyczne   przepełnione   radością,  śpiewem,   tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i  dziadkom. To  przecież od  nich  dzieci  otrzymują  wiele ciepła i dobra,  za  które  warto i trzeba dziękować.

 Zdjęcia...


Udział uczniów w konkursach, olimpiadach zawodach w I-szym półroczu r.szk. 2018/2019                


Ferie zimowe 2019
Przyjemne z pożytecznym, czyli "Misja Robotyka"
Dzięki realizacji projektu EFS "Przez naukę do sukcesu", uczniowie naszej szkoły podczas tegorocznych ferii zimowych uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach z robotyki prowadzonych przez znakomitych specjalistów.
"Misja Robotyka" to nowatorska forma edukacji dla dzieci. Zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem m.in. zestawów Lego Mindstorms, które posłużyły do konstruowania robotów, a następnie ich programowania. Były to zajęcia przede wszystkim rozwijające kreatywność uczniów, zdolność do logicznego myślenia i wykorzystywania w praktyce zdobytej wiedzy informatycznej, matematycznej oraz z zakresu fizyki.

16 lutego
Kółko przyrodnicze
Zajęcia przyrodnicze prowadzone w ramach projektu EFS "Przez naukę do sukcesu" odbyły się w dniu dzisiejszym w ptaszarni "Mazurskie Tropiki" w Ełku. Uczniowie mieli bezpośredni kontakt z egzotycznymi ptakami, mogli poznać zasady hodowli, pilęgnacji i biologii egzotycznych ptaków.

 
  

12 marca - spotkanie autorskie z Witoldem Vargasem
Składamy serdeczne podziękowania Towarzystwu Bibliotekarzy Nauczycieli Szkół Polskich na czele z przewodniczącą p. Moniką Rowińską oraz Fundacji PZU za zorganizowanie spotkania z p. Witoldem Vargasem.
Dziękujemy również paniom  bibliotekarkom ze Szkoły Podstawowej nr 3 za goszczenie naszych uczniów w swoich progach.
Więcej...Konkurs „Znamy patronów naszych szkół”

W dniu 06 marca 2019 r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie  odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Wiedzowy „Znamy patronów naszych szkół” pod hasłem „Zwykłe życie niezwykłego Papieża”. Młodzież ze szkół gminy Augustów zmierzyła się z wiedzą o jednym z najsłynniejszych Polaków Janie Pawle II. Naszą szkołę reprezentowali w tym konkursie uczniowie kl. VIII - Natalia Prostko i Jakub Zawieja. Kuba uzyskał wyróżnienie. W konkursie plastycznym wzięli udział Dawid Kuprewicz kl. VII i Natalia Prostko z kl. VIII.

 


XVII Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

14 marca 2019 r. w Centrum Kultury i Bibliotece Gminy Augustów w Żarnowie odbył się XVII Gminny Konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę w zmaganiach ortograficznych reprezentowali: Wioletta Zysko z kl. IV, Gabriel Daraszkiewicz z kl. V, Milena Kotarska z kl. VI, Dawid Kuprewicz z kl. VII i Jakub Zawieja z kl. VIII. Tytuł „Mistrza Ortografii” kl. VI zdobyła Milena Kotarska, a Jakub  Zawija zajął III miejsce wśród uczniów kl. VIII. Gratulujemy sukcesów!
22 marca
Organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole był Samorząd Uczniowski. Ze szczególnym aplauzem został przyjęty konkurs na najładniej udekorowaną klasę, w którym poszczególne klasy zaprezentowały swoje pomysły na dekoracje wiosenne. Zwycięzcy otrzymali  dyplomy! Uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach grupowych i indywidualnych. Zorganizowano zabawy, rozwiązywano zagadki.

„Strofka”

W dniu 4 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr6  im. Armii Krajowej w Augustowie odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Strofka”. Uczeń naszej szkoły, Damian Koncewicz z kl. VI zajął w tym konkursie II miejsce. Napisał wiersz pt. „Nauka”. Gratulujemy sukcesu i życzymy rozwijania talentu. /Alicja Trocka/
Konkurs recytatorski

8 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Sebastian Galicki z kl. VII , Michał Wałejko i Jakub Zawieja z kl. VIII wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie. Kuba Zawiejazajął III miejsce. Recytował  wiersz Grzegorza Kucharzewskiego o obławie augustowskiej pt.„Z grobów…”. Gratulujemy sukcesu!

Alicja Trocka


Dzień Katyński
9 kwietnia 2019 r. po raz kolejny uczciliśmy pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W 2010 r. nasza szkoła przystąpiła do programu „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Tuż przed szkoła został posadzony Dąb Pamięci poświęcony wybranemu bohaterowi katyńskiemu, pilotowi porucznikowi Zenonowi Milanowskiemu. Co roku oddajemy hołd pomordowanym, aby pamięć o naszych Bohaterach, ofiarach stalinowskiego totalitaryzmu była wieczna…
Więcej...


30 kwietnia

W tym roku przypada 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej konstytucji w Europie.  Z tej  okazji   odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie z klas 0 -VII pod opieką pań Marzenny Siedleckiej i Elżbiety Złotkowskiej przygotowali prezentację oraz przedstawienie słowno-muzyczne, podczas których zaprezentowali  okoliczności powstania Konstytucji 3-Maja i przyczyny jej uchwalenia. Aktorzy przypomnieli swoim kolegom i koleżankom, że ustawa zasadnicza z 3 maja 1791 roku została uchwalona, jak napisano w jej wstępie, "dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic”.09.05.2019 r.                     

Przegląd Piosenki Dowolnej Szkół Podstawowych Gminy Augustów

   

Naszą szkołę reprezentowały w tym konkursie duety, soliści oraz zespoły. W kategorii indywidualnej klas  IV-VI drugie miejsce wyśpiewała Maria Borowa. Duet klas IV-VI, w osobach Wioletty Zysko i Julii Kondrackiej wywalczył I-sze miejsce. Również I-sze miejsce zajął czteroosobowy zespół reprezentujący klasy 0-III. Zespół uczniów z  klas IV-VI  zdobył  miejsce II-gie. Uczniów do konkursów przygotowały panie: Alina Kotarska, Marzenna Siedlecka i Elżbieta Złotkowska. Gratulujemy tak licznych sukcesów!!! Zdjęcia...

 

20 maja

Uczniowie klasy II odwiedzili Centrum Kreatywności w Białymstoku, w ramach projektu EFRR „Razem odkryjmy świat programowania”.  Dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których poznawały podstawy konstruowania i programowania robotów Dash. Na podstawie przygotowanych planów budowały modele z klocków LEGO, które zawierały elementy pozwalające na wprowadzenie w ruch powstałego obiektu ("Ptaka Tornado"). Programowanie zbudowanych modeli było niezwykle ciekawe i pasjonujące. Zajęcia w Centrum Kreatywności były uwieńczeniem zajęć z programowania w języku SCRATCH, na które uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczęszczali w szkole. Zdjęcia...


Dnia 24 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Wiedzy zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie. Milena Kotarska wzięła udział w XX Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Walka z bykami”, a uczniowie klasy VIII przystąpili do XXI  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Ta ziemia od innych droższa”, uzyskując wysokie lokaty. Michał Wałejko zajął II miejsce, a Jakub Zawieja otrzymał wyróżnienie. Gratulacje!!!


   24 maja
XXII Konkurs pod hasłem "Wszystko wiem o miano Małego Omnibusa Gminy Augustów"
Lauretkami konkursu zostały: Amelia Giczewska z klasy "0" - miejsce I-sze (opiekun p. Elżbieta Złotkowska) oraz Klaudia Pawłowska z klasy drugiej - miejsce II-gie (opiekun p. Marzenna Siedlecka). Gratulujemy!!!
31 maja
Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Rodziny. Tradycją szkoły stało się obchodzenie trzech uroczystości jednocześnie: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Spotykają się więc w naszej szkole całe rodziny - świętujemy razem. W tym roku uczniowie przygotowali bogatą część artystyczną, szczególnie zachwycił występ klasy "0".
Potem odbywały się wspólne konkursy, turnieje i zawody oraz słodki poczęstunek.
    


Strofy i  pejzaże znad Netty”

5 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Diana Strękowska z kl. V , Michał Wałejko i Jakub Zawieja z kl. VIII wzięli udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Strofy i pejzaże znad Netty”. Jakub Zawieja zajął III miejsce. Gratulacje!!!
5-6 czerwca
Wyjazd edukacyjny
Uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wyprawę do Krakowa i Wieliczki.
Zdjęcia...

19 czerwca
Dzisiaj uroczyście zakończylismy rok szkolny 2018/2019.
Pożegnaliśmy również absolwentów naszej szkoły - uczniów klasy ósmej. Uczniom gratulujemy uzyskania promocji, a absolwentom życzymy przyjęcia do wymarzonych szkół średnich. Nauczycielom  i uczniom życzymy pogodnych wakacji i wspaniałego odpoczynku. 

 

 

 

Copyright (c)2011 Szkoła Podstawowa im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Jabłońskich